Tecbayi Giriş
Tecakademi > Projeksiyon Cihazı ve Fiyatları
Tecakademi
Projeksiyon Cihazı ve Fiyatları

Projeksiyon Cihazı ve Fiyatları

Projeksiyon cihazı ve fiyatları seçtiğiniz modele ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Projeksiyon cihazı içinde bulunan ışık kaynağı ile aldığı video sinyallerini polarize ederek bir perde aracılığı ile görüntü oluşmasını sağlar.

Projeksiyonun nasıl görüntü oluşturduğunu şu adımlarla daha iyi anlayabiliriz:

  1. Öncelikle ışık bir kaynaktan gelir.
  2. Işığın yoğunluğunu ayarlayan filtreden geçer.
  3. Renk ayrıştırılır.
  4. Ayrışmış haldeki renkler yansıtılmaya başlar.
  5. Prizma bölgesinde son halini alır.
  6. Yansıtma lens yardımıyla olur.

Renklerin ayrıştırılmasından lenslerin görüntüyü yansıtmasına kadar farklı teknolojik aşamalar gerçekleşir. Projeksiyon cihazı eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş teknoloji harikası bir üründür.

Projeksiyon Cihazı Tavsiye

Kullanım alanına ve ihtiyaca göre farklı projeksiyon çeşitleri vardır. LCD Projeksiyon ve DLP Projeksiyon cihazları ülkemizde yaygınlaşmış görüntü teknolojisidir. Projeksiyon cihazı ve fiyatları seçtiğiniz modele göre değişir.

LCD projeksiyonda LCD panel bulunur. Bu panel kırmızı, mavi ve yeşil renklerin oluşması için üç ayrı cam panelden meydana gelir. Işık cam panellerden geçer ve lens ile yansıtma süreci tamamlanır.

DLP projeksiyonlarda görüntü küçük alüminyum parçalarından oluşan aynalar sayesinde yansıtılır. Gelen verideki her bir piksel için görüntü oluşturulur. Cihazın içerisinde bulunan aynalar hareket halinde olur. Cihazın içindeki aynaların kaç adet olduğu cihazın görüntü kalitesini belirler.

Projeksiyon Cihazı ve Perdesi

Projeksiyon cihazından en kaliteli ve yüksek verimli görüntü alabilmek için projeksiyon perdesi kullanmak gerekir. İki ürün takım oluşturur ve perdeler de özel kumaşlardan imal edilir.

Okullarda, hastanelerde, iş yerlerinde ve pek çok farklı alanda projeksiyon cihazları sayesinde kaliteli sunumlar gerçekleştirilir. Model seçimi için nasıl bir sunum yapacağınız oldukça önemlidir.

Günümüzde ev kullanımları için de artık projeksiyon cihazları tercih edilmektedir. Uzun süre dayanıklı bir ürün olduğu için aynı zamanda ekonomik bir yatırım olur. Evinizde sinema salonundaymış gibi filmler izleyebilirsiniz.

Storlu Projeksiyon Perdesi
Tripodlu Projeksiyon Perdesi
Projeksiyon Cihazları
Projeksiyon Perdesi
444 48 32