Tecbayi Giriş
Tecakademi > Projeksiyon Cihazları
Tecakademi
Projeksiyon Cihazları

Projeksiyon Cihazları

Projeksiyon cihazları telefon, bilgisayar, televizyon harici cihazlardan görüntüyü alarak düz bir yüzeye yansıtan, yüksek kalitede görüntü oluşmasını sağlayan son teknolojik aletlerdir.

Geniş kitlelere sunum yapacağınızda, toplu şekilde film izlemek istediğinizde projeksiyon cihazı işinizi tamamen görür ve kaliteli bir iş yapmanızı sağlar. Projeksiyon cihazı teknolojinin gelişmesiyle çeşitli modellere ayrılmıştır:

  • LCD Projeksiyon
  • DLP Projeksiyon
  • LED Projeksiyon

Cihazların özelliklerine bakarak işinize en çok hangisi yarıyorsa o modeli seçerek satın alabilirsiniz. LCD cihazları seçerseniz cihazın içerisinde bulunan 3 tane LCD camdan görüntü yansır ve projeksiyon perdesinde bu şekilde görüntü oluşur.

DLP projeksiyon modellerinde DMD denilen çip sistemi vardır ve görüntü bu çipler sayesinde meydana gelir.

Projeksiyon Cihazları Hakkında Bilgi

Günümüzde en çok kullanılan projeksiyon cihazları modellerinden biri de LED projeksiyonlardır. Projeksiyon cihazının içerisindeki LED lamba ışığı yansıtır ve görüntünün oluşmasını sağlar.

LED projeksiyon tercih ettiğinizde cihazın kullanım süresi uzun ve dayanıklıdır. İçerisinde bulunan LED lambasının ömrü 30.000 saate kadar sürer ve aynı kalitede görüntü oluşumunu sağlar.

Diğer iki modele göre LED projeksiyonların boyutları daha küçüktür ve taşınmaya daha elverişlidir. Isınma durumları yaşanmaz ve kullanım kalitesi hep aynı kalır. Isınma olmadığı için cihazı soğutmak adına fan kullanmanız da gerekmez.

LED projeksiyon kullandığınızda harcadığınız enerji miktarı da daha az olur ve enerjiden tasarruf edersiniz.

Projeksiyon Cihazları Ne Amaçla Kullanılır

Projeksiyon cihazı yüksek kalitede görüntünün geniş kitlelere aynı anda ulaşmasını sağlar. Televizyon ekranına göre çok daha canlı ve kaliteli bir görüntüsü vardır. Toplantılarda sunum yaparken ya da konferansta bir konu anlatırken size yardımcı olacak en avantajlı alettir.

LED projeksiyon karanlık alanlar için üretilmiştir ve evde film izlemek için bile satın alarak kullanabilirsiniz. Loş ortamlar için de kullanımı uygundur.

LED projeksiyon alırsanız cihazın lambasını 3 yılda bir değiştirseniz de problem yaşamazsınız. Çok fazla kullanım yapacaksanız sizin için en uygun ürünlerdir. Farklı model seçeneklerinin fiyatları çeşitlidir.

Epson Yazıcı Servisi Ankara
Kablosuz Projeksiyon
Epson Yazıcı Servisi İzmir
Renkli Etiket Yazıcı
444 48 32