Tecbayi Giriş
Tecakademi > Renkli Etiket Yazıcı
Tecakademi
Renkli Etiket Yazıcı

Renkli Etiket Yazıcı

Renkli etiket yazıcı modelleri mürekkebi püskürterek renkli baskılar aldıkları için termal baskılara göre daha kaliteli ve uzun süre dayanıklı baskı yaparlar. Farklı renk seçenekleri ile dilediğiniz gibi baskı yapabilir bilet, kart, isimlik gibi materyalleri seri olarak üretebilirsiniz.

Baskı süreci başından sonuna kadar sizin kontrolünüz altında olduğu için beklemek zorunda olmazsınız ve herhangi bir aksilik çıkması durumunda hemen müdahale edebilirsiniz. Etiketleri dilediğiniz tasarımla ve adette basabilirsiniz. Renkli etiket yazıcı 8 inç büyüklüğe kadar etiket basabilir.

Farklı renk çeşidiyle kaliteli baskılar yapabilirsiniz. Etiketler sayesinde özellikle üretici firmalar ürün sayımı ve kaydetme konusunda büyük kolaylıklara sahip olur. Renkli etiket yazıcı her sektörde kolaylıkla kullanılabilir.

Renkli Etiket Yazıcı Fiyatları sağlayacağı avantajlar ile birlikte değerlendirmelidir.

Yeni model renkli etiket yazıcı 25.4 milim ile 215.9 milim kağıt genişliklerine kadar baskı yapabilir. Cam yüzeylere kadar çeşitli yüzeyler için uygun etiket basımı gerçekleştirir. Görsel olarak oldukça güzel baskılar yapabilirsiniz. Ürünlerinizi dilediğiniz gibi sınıflandırabilir ve çeşitlendirebilirsiniz. Renkli etiket yazıcı avantajları şu şekildedir:

  • Farklı ölçülerde ve ebatlarda etiket baskısı yapılabilir.
  • Etiketlerin üzerine görsel baskı da uygulayabilirsiniz.
  • Her renkte baskı yapabilirsiniz.
  • Plastik, kağıt,cam gibi yüzeylere baskı için uygundur.
  • Baskıların kalitesi yüksektir ve uzun süre dayanıklıdır.

Renkli etiket yazıcı ile yaptığınız baskıların sağlıklı bir şekilde saklanma süresi bir seneyi bulur. Bu sebeple maddi anlamda da oldukça ekonomiktir.

Renkli Barkod Etiket Yazıcı

Renkli etiket baskısı hem görünüş açısından göze hoş gelir hem de kaliteli baskılar sunar. Barkod baskısı alınabilmesi ile özellikle üretici firmalar için kullanışlıdır. Renkli etiket yazıcı ürünlerin sınıflandırılma, fiyat ve son kullanma tarih bilgileri gibi tüketiciyi ilgilendiren bilgilerin yazımında kullanılır.

Etiketler birçok sektörde tüketiciyi bilgilendirmek amacıyla kullanılır. Tüketim toplumlarında ürün çeşitliliği çok fazladır, düzenli bir şekilde bilgilerin kayıt edilmemesi işlerde karışıklığa sebep olabilir. Burada renkli etiket yazıcı devreye girer ve düzenli bir şekilde verilerin kayıt altına alınmasını sağlar. Yalnızca iş sektörlerinde değil özel hayatımız için de renkli etiket baskılar kullanılabilir.

Renkli Etiket Yazıcı Nedir?

Firmaların ürünlerinin özelliklerini belirtmek amacıyla kullandıkları renkli etiket yazıcı sayesinde matbaaya duyulan ihtiyaç azalmaktadır. Bu sayede istenilen sayıda ve istenilen zamanda renkli etiketlerin basımı oldukça kolaydır. İşlem istenilen görselin mürekkep püskürtme teknolojisi ile gerçekleşmektedir. Matbaada etiket bastırmak hem maliyetlidir hem de fazla zaman alabilmektedir. Ayrıca ihtiyaç fazlası adet basılabilmektedir.

Renkli etiket yazıcı sayesinde tüm bu koşullar ortadan kalkar. Suya dayanıklı, dağılmayan, solmayan ve hızlıca kuruyan etiketler basılabilmektedir. Termal baskı özelliği sayesinde basım hataları ortadan kalkabilmektedir. Bu yazıcı sayesinde israf önlenmektedir ve siparişlerde gecikme, bozulma veya hasar bulunmamaktadır. Şayet siz de renkli etiket yazıcı ürünlerinden satın alacaksanız mutlaka bu tür ürünlere dair kapsamlı bir araştırmanın içerisinde yer almak durumundasınız!

Renkli Etiket Yazıcı Nasıl Kullanılır?

Çoğunlukla ofislerde ve endüstriyel ortamlarda kullanılan renkli etiket yazıcı farklı modellerde üretilmektedir. Modelleri hızına, renk çeşitliliğine, çözünürlüklerine, yazıcı genişliğine göre sınıflandırılmaktadır. Renkli etiket yazıcı kullanırken dikkat edilecek en önemli özellik yazıcı kafa genişliğidir. Yazıcı kafanın üzerinde iğne ucuna benzer ısı hücreleri bulunmaktadır. Baskı yapılırken ısı hücreleri harekete geçer ve baskı yapılacak malzemenin üzerine geçer.

Renkli etiket yazıcı baskıyı iki farklı şekilde yapmaktadır. Bu baskının yapılacağı etiketin özelliğine göre değişmektedir. Termal özellikli bir etiket ise mürekkep şeridi kullanılmadan direkt olarak baskı yapılır. Diğer çeşidinde ise genellikle kağıtların üzerine basım yapılmaktadır. Renkli etiket yazıcı termal etiketler dışındaki etiketlere uygulanacaksa mürekkep şeridi kullanılır. Elbette ki renkli etiket yazıcısı alacak olanların bu tür ürünlerin fiyatlarına dair ayrıntılı bir araştırmanın içerisinde yer almanız şarttır!

Renkli Etiket Yazıcı Fiyatları

Etiket yazıcılar genellikle termal baskı yöntemiyle sıcaklık uygulayarak iş yapmaktadır. Renkli etiket yazıcı özellikleri her modelinde farklılaşabilir. Kullanım amacına göre farklı özelliklere ayarlanabilir. Renkli etiket yazıcı kağıtlarının çeşitleri de bulunmaktadır. Yazıcıya verilen komut kullanılan kağıda ve baskıya göre değişmektedir.

Genellikle firmalar hizmet alanlarında ihtiyaç duydukları etiketlere veya istenilen siparişe uygun özelliklerde renkli etiket yazıcı kullanmaktadır. Elbette ki bu tür ürünleri almadan önce kapsamlı bir şekilde fiyat araştırması yapmak beraberinde önemli kazanımları da getirecektir.

Renkli etiket yazıcı fiyatları da ürün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Epson İzmir Distribütörü
Epson Yazıcı Servis İzmir
Epson İstanbul Distribütörü
Epson Renkli Etiket Yazıcı

444 48 32